Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki architektoniczna spuscizna socrealizmu w warszawie i berlinie mdm kma

Architektoniczna spuścizna socrealizmu w Warszawie i Berlinie. MDM/KMA

Maria Wojtysiak

Książka poświęcona jest Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej (MDM) w Warszawie i Karl-Marx Allee (aleja Karola Marksa) w Berlinie – sztandarowym przykładom zespołów zabudowy powojennej, które całościowo, od kompozycji urbanistycznej poprzez formę architektoniczną, aż do detali, zostały podporządkowane zasadom socrealizmu. Mimo iż zespoły te powstawały w różnych państwach, to podobieństwa w kompozycji, formie architektonicznej, stylistyce i dekoracjach są uderzające. Organizowana według socrealistycznych założeń przestrzeń miejska miała przekazywać komunikat o potędze ustroju oraz być nośnikiem komunistycznych idei. Album i ekspozycja zostały przygotowane w ramach prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej i obchodów jubileuszu dwudziestolecia partnerstwa Warszawy i Berlina. Album zawiera teksty w języku polskim, niemieckim i angielskim.   źródło opisu: http://bookstore.dsh.waw.pl/bookstore/17#/top źródło okładki: http://bookstore.dsh.waw.pl/bookstore/17#/top

Szczegółowe informacje

isbn:9788362020393
kategoria:albumy
data wydania:2011-01-01
liczba stron:136
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!