Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki balkany impresje album fotografii balkanskich

Bałkany/Impresje. Album fotografii bałkańskich

Anna M. Zarychta, Joanna Kaźmierczak

Bałkany. Impresje – zbiór fotografii studentów i absolwentów Katedry Fotografii PWSFTviT w Łodzi to subiektywna, wizualna podróż pełna raz przelotnych wrażeń, uchwyconych obrazów dalekich od widoków typowych, innym razem to reporterskie spojrzenia przepełnione emocjami i energią chwili. Impresja o Bałkanach to przede wszystkim zderzone ze sobą spotkania ludzi i miejsc z żywiołami historii i natury. W przemieszanych obrazach uderzają w nas formy, faktury i barwy, zatrzymane w kadrze spotkania, w których jedno spojrzenie może mieć moc objawienia, prowokującego do zadumy, do przejrzenia się zarówno w bliskich, jak i odległych miejscach, czasach i wydarzeniach, bo impresja – łacińskie Impressio – to także odbicie, odbicie w którym każdy może zobaczyć coś innego. Album ma formę książki do samodzielnego układania – oddzielne karty/fotografie łączące w sobie różnorodne spojrzenia na Bałkany w pewnym sensie oddają charakter wizualnej i literackiej podróży. Przemieszane obrazy i cytaty nie są reprezentacją całego regionu, ich mozaikowa struktura próbuje jedynie zbliżyć się do specyfiki samego Półwyspu Bałkańskiego, który przy różnych założeniach politycznych, kulturowych i historycznych nie jest tworem o jednolitej naturze i granicach.   źródło opisu: https://wydawnictwo.uni.lodz.pl/index.php/produkt/balkanyimpresje/ źródło okładki: https://wydawnictwo.uni.lodz.pl/index.php/produkt/balkanyimpresje/

Szczegółowe informacje

isbn:9788375257731
kategoria:albumy
data wydania:2012-01-01
liczba stron:96
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!