Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okładka książki cień katynia nad sanem

Cień Katynia nad Sanem

Dionizy Garbacz

Książka została poświęcona Polakom (szczególnie osobom pochodzącym z powiatu niżańskiego), którzy zginęli z rąk sowieckich w 1940 roku w Katyniu. Autor przypomina okoliczności zbrodni katyńskiej i próby zrzucenia winy za to ludobójstwo na Niemców. Zdjęcia zwłok polskich oficerów zamieszczone w pracy wciąż wywołują wstrząsające wrażenie. Osobny rozdział zawiera krótkie biogramy ludzi wywodzących się z okolic Niska, którzy zostali zamordowani w Katyniu.   źródło opisu: http://allegro.pl/cien-katynia-nad-sanem-dionizy-g...(?) źródło okładki: http://odk.pl/cien-katynia-nad-sanem,18431.html

Szczegółowe informacje

isbn:9788389930651
kategoria:historyczna
wydawnictwo:Sztafeta
data wydania:2010-01-01
liczba stron:180
język:polski
ocena:9.0
tagi:Katyń

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!