Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki ekonomia gospodarki otwartej

Ekonomia gospodarki otwartej

Eugeniusz Maciej Pluciński

Wybrane zagadnienia teoretyczno-empiryczne z perspektyw członkostwa Polski w UEKsiążka stanowi teoretyczno-empiryczne studium z zakresu ekonomii gospodarki otwartej, w tym integracji europejskiej. W warstwie teoretycznej Autor koncentruje się na centralnym zagadnieniu ekonomii problemie alokacji zasobów i efektywności gospodarowania. Zagadnienie racjonalnych wyborów ekonomicznych jest analizowane w oparciu o rozbudowaną warstwę teoretyczną na trzech poziomach gospodarki otwartej: klasycznego otwarcia tj. handlu międzynarodowego, międzynarodowej integracji gospodarczej, globalizacji rynków światowych. Poszczególne zagadnienia omawiane są w sposóbszczegółowy i wielowątkowy. Rozważania teoretyczne są wsparte licznymi przykładami i badaniami empirycznymi dotyczącymi polskiej, europejskiej i światowej gospodarki.  

Szczegółowe informacje

isbn:8371516649
kategoria:biznes, finanse
wydawnictwo:Elipsa
data wydania:2004-01-01
liczba stron:453
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!