Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki felka

Felka

Ignacy Dąbrowski

„Felka” to powstała w 1894 roku nowela autorstwa Ignacego Dąbrowskiego, którą można nazwać studium jednostki wyobcowanej. Dąbrowski, podobnie jak w debiutanckiej „Śmierci” (1892), ujawnia naturalistyczną pasję zbliżenia tekstu literackiego do nieliterackiego dokumentu. Bohaterką tego krótkiego, stylizowanego na autentyk utworu jest tytułowa Felka, czyli młoda szwaczka, która w dokładnie datowanych listach do matki opisuje swoją szarą codzienność: życie w wynajętym mieszkaniu państwa Skrodzkich, pracę w szwalni, nieszczęśliwą miłość, a także bolesne zderzenie marzeń idealistki ze smutną rzeczywistością.   źródło opisu: Opis autorski źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Szczegółowe informacje

data wydania:1957-01-01
liczba stron:75
język:polski
ocena:7.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!