Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki jesien patriarchy

Jesień patriarchy

Gabriel García Márquez

...Ktoś powiedział, że "Sto lat samotnośći" stanowi symboliczną syntezę całej historii Ameryki Łacińskiej. Jeśli przyjąć ten pogląd, byłaby to historia niekompletna, ponieważ brak w niej refleksji nad problemem władzy. To właśnie jest tematem "Jesieni patriarchy" (...). Kiedy zasiadłem do pisania, uświadomiłem sobie, że powtarzam "Sto lat samotności", miałem jeszcze zbyt rozgrzane pióro, wziąłem się do pisania książek dla dzieci. Największa trudność: chciałem, by był to wielki poemat o samotności władzy. Musiałem pisać tak, jak pisze się wiersze - słowo po słowie, linijka po linijce. Nie będę już pisał powieści... samotny dyktator w pałacu pełnym krów, nie można chyba wyobrazić sobie głębszej samotności. ~ Z wypowiedzi Gabriela Garcii Márqueza   źródło opisu: Wypowiedź autora z obwoluty wydania

Szczegółowe informacje

isbn:8307003350
data wydania:1980-11-01
liczba stron:318
język:polski
ocena:6.68

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!