Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki klucz do oznaczania polnych i ogrodowych chwastow w fazie poczatkowego wzrostu

Klucz do oznaczania polnych i ogrodowych chwastów w fazie początkowego wzrostu

Kazimierz Adamczewski, Józef Dorywalski

Rolnicy na ogół mają trudności z rozpoznawaniem gatunków chwastów, zwłaszcza gdy są one w początkowej fazie wzrostu, tj. gdy wytworzyły liścienie i kilka pierwszych liści. A zwalczanie chwastów w tym okresie jest najbardziej skuteczne. Obecnie coraz powszechniej do odchwaszczania roślin uprawnych stosowane są preparaty chemiczne — herbicydy, których działanie zależy od doboru właściwego preparatu do gatunków występujących chwastów oraz od zastosowania go w okresie, gdy chwasty są najbardziej wrażliwe. W kluczu tym uwzględniono ważniejsze chwasty występujące wśród roślin uprawianych na polach i w ogrodach oraz kilka gatunków rosnących na nieużytkach, przydrożach i w rowach, będących żywicielami grzybów chorobotwórczych lub szkodników roślin, przenoszących się następnie na rośliny uprawne, a więc chwasty zaliczane do bardzo szkodliwych. Sporządzając opisy morfologiczne młodych chwastów i rysunki posługiwano się roślinami, które wyrosły w warunkach naturalnych; w nielicznych tylko wypadkach uzyskano egzemplarze wzorcowe z wysiewu nasion w szklarni, bądź posłużono się przy opracowywaniu różnymi publikacjami.   źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 1976 źródło okładki: Autorski

Szczegółowe informacje

data wydania:1976-01-01
liczba stron:128
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!