Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki koriolan

Koriolan

William Shakespeare

Tragedia "Koriolan" po raz kolejny przenosi czytelnika do antycznego Rzymu, na krótko po wygnaniu Tarkwiniuszy. Tytułowy bohater dramatu Szekspira to postać niejednoznaczna, budząca skrajne emocje, dumna i niesympatyczna: to dzielny żołnierz stojący wpierw na czele wojsk walczących z Wolskami, a później wraz z tymi samymi Wolskami oblegający Rzym; to obywatel gotowy dla ojczyzny oddać życie, ale również odbierający prawa plebejuszom jako warstwie nieposiadającej wartości wojskowej. Na tle tej postaci Szekspir prowadzi wielką dysputę na temat etyki, w której argumentem są z jednej strony korzyści osobiste, a z drugiej - odpowiedzialność publiczna i dobro państwa.   źródło opisu: Wydawnictwo Hachette źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Szczegółowe informacje

isbn:9788328207424
data wydania:2016-07-01
liczba stron:347
język:polski
ocena:7.82

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!