Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki ksiega rysunku automatycznego

Księga Rysunku Automatycznego

Austin Osman Spare

Księga Rysunku Automatycznego została opublikowana w kooperacji z elitarnym wydawnictwem Fine Madness Society. Oryginalne prace zostały narysowane przez Spare'a na przełomie kwietnia i maja 1925 roku w wyjątkowo burzliwym dla niego okresie życia, w którym porzucił on komercyjny styl swojej artystycznej drogi na rzecz tworzenia mrocznych wizji pod postacią "automatycznych rysunków". Niestety Spare'owi nie udało się ich opublikować. Grafiki w formie książki, opatrzone wstępem Iana Lawa, ukazały się dopiero na początku lat siedemdziesiątych, dzięki wydawnictwu Catalpa Press. Nasza publikacja została wzbogacona o esej Keitha Richmonda przedstawiający zawiłe, ale jednocześnie fascynujące, losy owego albumu i kolejnych prób jego publikacji. Dodatkową atrakcją tego wydania jest załączona bibliografia autorstwa Clive'a Harpera, jednego z największych autorytetów i znawców twórczości Austina Osmana Spare'a na świecie.   źródło opisu: http://zoas.pl/index.php?MENU=news&IDA=32&OD=0 źródło okładki: http://www.alchembria.pl/images/13288556_1.jpg

Szczegółowe informacje

isbn:9788393443963
kategoria:sztuka
wydawnictwo:Zoas Press
data wydania:2016-06-30
liczba stron:60
język:polski
ocena:9.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!