Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okładka książki los barona von leisenbohga

Los barona von Leisenbohga

Arthur Schnitzler

Arthur Schnitzler należał do najkonsekwentniejszych mieszczańskich realistów w literaturze austriackiej przed I wojną światową. W niniejszych opowiadaniach z roku 1905 przedstawia otaczający go, nieistniejący już dzisiaj świat wiedeńskiego społeczeństwa przełomu wieków, z wdziękiem ironii, z lekką melancholią i wyrozumiałością człowieka, któremu nic co ludzkie nie jest obce. On tych ludzi zresztą znał: pisarzy, artystów, lekarzy (sam był przecież lekarzem) – wysublimowanych estetów, delikatnych i wrażliwych, jednocześnie często bezlitosnych w swoim ślepym egoiźmie. Tematy tych opowiadań, to miłość i śmierć, napiecie pomiędzy tęsknotą za spełnieniem a lękiem przed zaniechaniem, gorące pragnienie międzyludzkiego kontaktu.   źródło opisu: http://wydawnictwoatena.warszawa.pl/produkt/los-ba...(?) źródło okładki: http://wydawnictwoatena.warszawa.pl/wp-content/upl...»

Szczegółowe informacje

isbn:8385894144
wydawnictwo:Atena
data wydania:2006-01-01
liczba stron:144
język:polski
ocena:4.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!