Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki mahabharata epos staroindyjski

Mahabharata. Epos staroindyjski

Vyasa

„Mahabharata” to najbardziej obszerny oraz jeden z najstarszych poematów epickich znanych ludzkości. Powstał w starożytnych Indiach i zapisany został w sanskrycie. Pełna „Mahabharata” liczy sto tysięcy ślok (dwu- i czterowierszy). Epos ten opowiada o współzawodnictwie pomiędzy rodami Pandawów i Kaurawów zakończonym osiemnastodniową, wyniszczającą bitwą na polach Kurukszetry, świętego miejsca pielgrzymek w środkowych Indiach.   źródło opisu: http://ksiegarnia-armoryka.pl/Mahabharata_Epos_staroindyjski.html źródło okładki: http://ksiegarnia-armoryka.pl/Mahabharata_Epos_staroindyjski.html

Szczegółowe informacje

isbn:9788362173181
wydawnictwo:Armoryka
data wydania:2012-01-01
liczba stron:300
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!