Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki mala muza od reja do leca antologia epigramatyki polskiej

Mała Muza od Reja do Leca Antologia epigramatyki polskiej

Alina Siomkajło

Antologia prezentuje ponad dwa tysiące polskich figlików, fraszek, bajek, ucinków, wierszowanych nagrobków, miniatur lirycznych itp. utworów opartych na gatunkowej zasadzie epigramatu. Ujęte chronologicznie, od wczesnego Odrodzenia do współczesności, doskonale ilustrują poszczególne etapy w rozwoju naszej kultury, pozwalają odczytać atmosferę i upodobania epoki, w której powstawały. Do wyboru weszło około dwustu piecdziesięciu poetów-epigramatyków - tych, którzy oprócz wytworów "małej muzy" nic w literaturze po sobie nie pozostawili, i tych, którzy przygodnie lub marginalnie poezję na kunsztowną fraszkę rozmieniali, czyli fraszkę do poezji podnosili.   źródło opisu: obwoluta źródło okładki: google

Szczegółowe informacje

isbn:830601104X
data wydania:1986-01-01
liczba stron:1048
język:polski
ocena:7.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!