Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki o powolaniu i obowiazkach mlodziezy akademickiej

O powołaniu i obowiązkach młodzieży akademickiej

Kazimierz Brodziński

"Wystąpienie było próbą odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące zasad funkcjonowania uniwersytetu jako instytucji, wartości budowania wspólnoty intelektualnej oraz uczestnictwa studentów w procesie dydaktycznym. Rozważania Brodzińskiego spaja przekonanie, że akademia powinna tworzyć przestrzeń dialogu między wykładowcami a młodzieżą. Zadanie profesorów polega jego zdaniem na wyznaczaniu dróg rozwoju adeptów, których obowiązkiem jest dołożenie starań, aby – podążając za wskazówkami mistrzów – zgłębiać studiowaną dyscyplinę i zadbać o swój progres.” Katarzyna Berto (Słowo wstępne) Pomysł wydania mowy O powołaniu i obowiązkach młodzieży akademickiej to inicjatywa doktorantów Zakładu Literatury i Kultury Epok Dawnych Wydziału Polonistyki UW. Edycję przygotowano w związku z obchodami dwusetnej rocznicy powstania Uniwersytetu Warszawskiego (1816). Wydrukowano 150 ręcznie numerowanych egzemplarzy.   źródło opisu: http://ksiegarniapolon.uw.edu.pl/sklep/filologia-p...(?) źródło okładki: http://ksiegarniapolon.uw.edu.pl

Szczegółowe informacje

isbn:9788364111198
data wydania:2016-01-01
liczba stron:76
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!