Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okładka książki pamiętniki emigrantów. kanada

Pamiętniki emigrantów. Kanada

praca zbiorowa

Pamiętniki składające się na ten tom stanowią plon konkursu rozpisanego wśród polskiego wychodźstwa w roku 1936 przez Instytut Gospodarstwa Społecznego. Miały one ukazać się drukiem w 1939 r., przeszkodziła temu jednak wojna. Pamiętniki emigrantów - Kanada oparte są na tekście przygotowanym w latach 1936 - 1939 przez zespół pracowników Instytutu Gospodarstwa Społecznego. Zachowano więc dokonaną przez IGS selekcję nadesłanego materiału - do druku wytypowano 16 z 33 nadesłanych pamiętników. Poczyniono wówczas niezbędne skróty. Podobnie jak w wydanych przed 1939 r. tomach Pamiętników emigrantów - Francja oraz Ameryka Południowa teksty pamiętników publikowane są w formie nadanej im przez autorów, z zachowaniem oryginalnego stylu, składni i interpunkcji, wyrażeń gwarowych i zapożyczeń z języków obcych. Pisowni pamiętników nie zmodernizowano, usunięto jedynie jaskrawe błędy ortograficzne.   źródło opisu: havrankowa na podstawie przedmowy i noty od redakcji źródło okładki: google

Szczegółowe informacje

wydawnictwo:Książka i Wiedza
data wydania:1971-01-01
liczba stron:498
język:polski
ocena:7.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!