Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki panzertruppen a powstanie warszawskie

Panzertruppen a Powstanie Warszawskie

Norbert Bączyk

Do aspektów związanych z Powstaniem Warszawskim, które do tej pory nie doczekały się pogłębionej analizy, nalezą m.in. kwestie związane z opisem sił niemieckich pacyfikujących miasto. Niniejsza publikacja poświęcona jest niemieckim wojskom pancernym (Panzertruppen), a zwłaszcza pododdziałom czołgów i pancernych dział samobieżnych, które zostały wystawione do walki z powstańcami. Okazały się one niezwykle trudnym przeciwnikiem dla słabo uzbrojonych polskich oddziałów. W publikacji zamieszczono następujące rozdziały: Niemieckie jednostki pancerne w rejonie Warszawy, Czołgi w godzinie "W", 743. batalion przeciwpancerny na ulicach miasta, Improwizowana kompania pancerna "Totenkopf", Dywizje pancerne przechodzą przez Warszawę, 302. batalion pancerny - regularny szturm, Inne jednostki pancerne, Dywizje pancerne szturmują miasto.   źródło opisu: http://odk.pl/panzertruppen-a-powstanie-warszawskie,23345.html źródło okładki: http://odk.pl/panzertruppen-a-powstanie-warszawskie,23345.html

Szczegółowe informacje

isbn:9878360619216
wydawnictwo:Pegaz-Bis
data wydania:2013-01-01
liczba stron:84
język:polski
ocena:8.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!