Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki rewolucja i milosc

Rewolucja i miłość

O. Henry

Opowiedzą wam ludzie w Anchurii, jak prezydent tej płochej republiki, Miraflores, sam zadał sobie śmierć w nadmorskim mieście Coralio; jak znalazł się tam, uchodząc przed "niedogodnościami" grożącej rewolucji ze stu tysiącami dolarów funduszów rządowych, które unosił ze sobą w skórzanej amerykańskiej walizie, jako souvenir swej burzliwej administracji, a których nikt już więcej nie oglądał. [...] A więc rozwinie się krótka historia o wielu rzeczach. Być może z największą korzyścią wpadnie w ucho Morsa, bo jest w niej w samej rzeczy przedziwna mieszanina - buty i okręty, lak i kapusta palmowa oraz prezydenci zamiast królów. Dodajcie do tego trochę miłości i kontr-spisków i rozsiejcie wszędzie w tym labiryncie podsypkę tropikalnych dolarów - dolarów, nie więcej rozgrzanych przez skwarne słońce, jak przez gorące dłonie partyzantów Fortuny - a otrzymacie to, co zdaje się być samem życiem, samą esencją życia z dodatkiem quantum gadulstwa, zdolnego znużyć najbardziej wyszczekanego Morsa.   źródło opisu: Wstęp do książki, Henry O., Rewolucja i Miłość, str. 2 i 7-8 źródło okładki: google

Szczegółowe informacje

data wydania:1904-01-01
liczba stron:308
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!