Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki szczerosc az do bolu o dziennikach i listach

Szczerość aż do bólu. O dziennikach i listach

Helena Zaworska

Helena Zaworska, historyk literatury i krytyk literacki, pasjonuje się - podobnie jak wielu czytelników - dziennikami i listami artystów. Lektury te dają poczucie bliskiego obcowania z ludźmi dalekimi w czasie lub przestrzeni. Pozwalają poznać ich szczerość aż do bólu, a także szczerość aż do zakłamania, bo szczerość, jak wiadomo, nie jest sztuką łatwą ani prostą. Tom dzieli się na dwie części: Dzienniki i Listy. Omówione tu zostały między innymi dzienniki Dąbrowskiej, Nałkowskiej, Lechonia, Kisielewskiego, Kijowskiego, Mycielskiego, Brandysów. W części drugiej znajdują się eseje na temat listów Krasińskiego, Chopina, Szymanowskiego, Iwaszkiewicza, Micińskiego, Stempowskiego, Giedroycia, Miłosza. Książka dzięki ciekawemu, bogatemu komentarzowi i osobistym refleksjom autorki staje się cennym przewodnikiem po wydanych w ostatnich latach tomach dzienników i listów.   źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1998 źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Szczegółowe informacje

isbn:8306027205
data wydania:1998-01-01
liczba stron:336
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!