Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki szkarlatna litera

Szkarłatna litera

Nathaniel Hawthorne

Do małej osady purytańskiej w Nowej Anglii, w stanie Massachusetts przybywa młoda mężatka - Hester Prynne. Kobietę oczekującą przyjazdu męża zaczyna fascynować [SPOILER]. Hester zakochuje się w nim z wzajemnością. Z tego związku rodzi się dziecko. Ponieważ Hester nie chce wyjawić nazwiska ojca dziecka - zostaje napiętnowana przez społeczność osady i skazana na noszenie do końca swych dni hańbiącego symbolu cudzołóstwa - wyszytej na sukni szkarłatem litery A, będącej pierwszą literą słowa adulteress - cudzołożnica. Zarówno kochanek, jak właśnie przybyły mąż milcząco przyglądają się jej hańbie...   źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 1996 źródło okładki: Skan własny

Szczegółowe informacje

isbn:8390479087
kategoria:klasyka
wydawnictwo:Literatura
data wydania:1996-01-01
liczba stron:181
język:polski
ocena:6.69

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!