Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki widok z okna na strychu eseje i gawedy wtore

Widok z okna na strychu. Eseje i gawędy wtóre

Arkadiusz Pacholski

Opis wędrówki po okolicach Kalisza, rodzinnych stronach autora. Pacholski powraca w nim do odwiecznych pytań o naturę dobra i zła, o istotę polskiego romantyzmu, o stosunek wiary do rozumu. Książka jest wynikiem twórczego i krytycznego nastawienia do tradycji, z której autor świadomie wybiera tylko to, co uważa za godne dziedziczenia. W problemach lokalnych Pacholski widzi odbicie kwestii uniwersalnych, na kartach książki przewijają się więc nazwiska świętego Augustyna i Miłosza, Nietzschego i Swedenborga oraz kaliszan Adama Gurowskiego, Tadeusza Pniewskiego, Tadeusza Kulisiewicza, Cwiego Hirsza Chajesa.   źródło opisu: http://terytoria.com.pl/ źródło okładki: http://terytoria.com.pl/

Szczegółowe informacje

isbn:8387316776
data wydania:1999-01-01
liczba stron:213
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!