Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki cezar zycie giganta

Cezar. Życie giganta

Adrian Goldsworthy

Uciekinier, więzień, buntownik, wódz, dyktator, mąż, ojciec, kochanek: wiele twarzy człowieka, który zmienił oblicze Rzymu i cywilizacji. Wojny, intrygi, przygody, skandale i romanse w barwnej biografii, którą czyta się jak powieść sensacyjną. Charyzmatyczny mąż stanu, który uczynił Rzym największą potęgą, militarny geniusz, który odniósł najbardziej spektakularne zwycięstwa w dziejach, utalentowany orator, pisarz i prawodawca - Gajusz Juliusz Cezar pozostaje do dziś najsłynniejszym z Rzymian. Przeszedł do historii jako wódz i polityk. Podbił Galię, najechał Germanię i dwukrotnie wylądował w Brytanii - w 55 roku p.n.e. było to wydarzenie na miarę lądowania na Księżycu. Z nic nieznaczącej postaci stał się najpotężniejszym z ludzi, dzierżącym władzę, która pozwoliła mu obalić Republikę. W chwili śmierci - równie spektakularnej, jak jego życie - był władcą niemal całego znanego świata. Ta książka odsłania mniej znane epizody jego burzliwych losów. Uniknął cudem egzekucji za bunt, został nagrodzony za męstwo na polu bitwy, trafił do niewoli, wpadł w ręce piratów. W świecie polityki szybko zyskał reputację niebezpiecznie ambitnego i już jako młodzieniec zdobył dominujący wpływ w Senacie. Jego urok zjednywał mu tłumy w Rzymie, legionistów na wyprawach wojennych i liczne kobiety, które uwiódł. Wybitny historyk odsłania wiele twarzy Juliusza Cezara. Z tej dramatycznej biografii wyłania się żywy człowiek - przekonująca, wielowymiarowa postać największego z Rzymian, która wciąż kryje tajemnice.   źródło opisu: Amber

Szczegółowe informacje

isbn:9788324129522
kategoria:historia
wydawnictwo:Amber
data wydania:2007-01-01
liczba stron:544
język:polski
ocena:7.55

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!