Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki chiny i japonia a zachod historia nieporozumien

Chiny i Japonia a Zachód. Historia nieporozumień

Piotr Napierała

W opracowaniu zaprezentowano wybrane elementy historycznie uwarunkowanych relacji pomiędzy Chinami i Japonią a światem zachodnim od starożytności do dziś. Autor zwraca uwagę na różne sfery życia społecznego, elementy specyfiki kulturowej, polityki, obyczajowości, powracając nieustannie do stereotypów. W swoim opracowaniu korzysta z niezwykle bogatej literatury przedmiotu. [...] Nietrudno zauważyć dobry warsztat historyka poszukującego uzasadnienia źródłowego stawianych tez skupiających się na zagadnieniu stereotypów. Autor nie unika w książce własnych refleksji. Choć mogą one być i są dyskusyjne, tworzą też w jakimś sensie żywą narrację młodego pokolenia badaczy i naukowców zderzających się z tak odmiennymi uwarunkowaniami cywilizacyjnymi. [...] Niewątpliwie praca może stanowić bardzo cenną pozycję książkową przyczyniającą się do powiększenia naszej wiedzy nie tylko z zakresu szeroko rozumianej kultury europejskiej, ale także kultury azjatyckiej, wobec której wciąż występuje deficyt poznawczy (zwłaszcza w naszym kraju).   źródło opisu: http://libron.pl źródło okładki: http://libron.pl

Szczegółowe informacje

isbn:9788365148094
kategoria:historia
wydawnictwo:Libron
data wydania:2015-01-01
liczba stron:438
język:polski
ocena:4.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!