Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki ciemnosc widoma esej o depresji

Ciemność widoma. Esej o depresji

William Styron

Autobiograficzna, przejmująco osobista opowieść wybitnego amerykańskiego prozaika, autora Wyboru Zofii, o jego zmaganiach z depresją. Powieściopisarz przedstawia opis przerażającego doświadczenia – schodzenia na samo dno beznadziei i rozpaczy. Zabiera nas w jedyną w swoim rodzaju podróż do krainy szaleństwa, gdzie pragnie się jedynie śmierci. Latem 1985 roku Styron zaczął cierpieć na uporczywą bezsenność oraz popadać w coraz większą apatię – były to pierwsze oznaki choroby psychicznej, która doprowadziła go do kalectwa i próby samobójczej. Książka, która otworzyła ludziom oczy na chorobę traktowaną dotychczas jako wstydliwa przypadłość, o której nie należy głośno i natychmiast po wydaniu trafiła na pierwsze miejsce list bestsellerów. Opowieść, która porusza nas do głębi, ale nie tchnie beznadzieją. Czujemy się podniesieni na duchu dzięki przeżyciu czegoś w rodzaju katharsis. "Krótki niczym sznur, który kat zakłada na szyję skazańca, i niemal tak samo wprawiający nas w osłupienie jak widok tego ostatniego… esej o niezwykłej wprost sile wyrazu i intensywności." – rekomenduje "Newsweek".   źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2012 źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/ciemnosc-widoma-william...»

Szczegółowe informacje

isbn:9788377994337
wydawnictwo:Świat Książki
data wydania:2012-01-01
liczba stron:128
język:polski
ocena:6.88

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!