Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okładka książki dzieje życia na ziemi

Dzieje życia na ziemi

Stephen Jay Gould

Dzieje życia na Ziemi opowiadają historię, która zaczęła się gdzieś między powstaniem Ziemi a pierwszymi odnalezionymi śladami życia. Historia ta ma swoją własną naukę, zwaną paleontologią, zajmującą się badaniem pradawnego życia, ale życie jest żywiołem tak wszechobecnym i złożonym, że niewiele dziedzin nauki pozostaje nań obojętne. Oprócz biologii i geologii (nauki o życiu w czasach nam współczesnych i nauki o budowie Ziemi) niniejsza książka odwołuje się do tak różnych dyscyplin, jak astrofizyka, chemia, ekologia, meteorologia czy oceanografia. Autorzy "Dziejów życia na Ziemi" starali się nie stracić niczego z niezwykłości charakteryzującej opisywaną przez nich tematykę, wybierając drogę pomiędzy nadmiernym uproszczeniem a hermetycznym akademizmem. Przedstawiają zatem nie tylko ostatnie odkrycia i najbardziej fascynujące nowe badania naukowe, ale również najistotniejsze różnice poglądów i najbardziej zażarte kontrowersje, żeby dać czytelnikowi wrażenie bezpośredniego uczestnictwa w rozwoju tej dynamicznej dyscypliny.   źródło opisu: Świat Książki, 1992 źródło okładki: Świat Książki

Szczegółowe informacje

isbn:8371297262
wydawnictwo:Świat Książki
data wydania:1998-01-01
liczba stron:256
język:polski
ocena:8.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!