Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki dadaizm

Dadaizm

Dietmar Elger, Uta Grosenick

W 1916 roku w Cabaret Voltaire w Zurychu spotkali się artyści, pisarze, emigranci i żądni zmian intelektualiści. W cieniu I wojny światowej narodził się artystyczny i literacki kierunek znany jako dadaizm. Ruch dadaistów, którego koniec datuje się na rok 1923, skierowany był przeciwko mieszczańskiej koncepcji życia i sztuki. Dadaiści odrzucili logikę, moralność, konwencję oraz wartości estetyczne i skoncentrowali się na tworzeniu antysztuki. Artyści wykorzystywali w swych pracach przede wszystkim kolaż, montaż, asemblaż. Dadaistyczne obrazy, rzeźby czy wiersze dźwiękowe były wynikiem zestawienia wielu różnorodnych elementów. W tomie znajdują się prace następujących artystów: Hans Arp, Johannes Baader, Johannes Theodor Baargeld, Marcel Duchamp, Max Ernst, George Grosz, Raoul Hausmann, John Heartfield, Hannah Höch, Francis Picabia, Man Ray, Kurt Schwitters. Red. Uta Grosenick.  

Szczegółowe informacje

isbn:83-89192-95-0
kategoria:sztuka
wydawnictwo:Taschen
data wydania:2005-01-01
liczba stron:96
język:polski
ocena:6.6

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!