Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki dziewiec spojrzen na powstanie warszawskie w latach 1969 2014

Dziewięć spojrzeń na Powstanie Warszawskie (w latach 1969-2014)

Zbigniew S. Siemaszko

Od Autora: „Jako radiotelegrafista centrali radiowej Sztabu Naczelnego Wodza pod Londynem, przez którego ręce podczas powstania przeszło kilka setek depesz Armii Krajowej, byłem w pewnym sensie związany z dramatem powstania. Nic dziwnego, że później problemy powstania stały się jednym z zagadnień historycznych wzbudzających moje zainteresowanie. Absorbował mnie nie tyle przebieg walk, co okoliczności ich rozpoczęcia, a potem możliwość wcześniejszego zakończenia – na początku września 1944 r., co nie doszło do skutku. Bardziej konkretne pytania, na które szukałem odpowiedzi w okresie od 1969 do 2014 r., brzmią następująco: – Kto, kiedy i w jaki sposób zdecydował o tym, że w Warszawie będzie prowadzona walka? – Według jakiego planu akcja miała być przeprowadzona? – Jak i na jakiej podstawie wybrano moment rozpoczęcia walki? – Jaką rolę w tych decyzjach warszawskich odgrywało oczekiwanie pomocy sowieckiej? Ostatnio, po zapoznaniu się z drugim wydaniem wspomnień płk. dypl. Iranka-Osmeckiego i ze wspomnieniami mjr. dypl. Jaźwińskiego, powstały jeszcze dwa pytania: – Kto wywierał wpływ na decyzje obierane w Warszawie w 1944 r.? – Kiedy Komenda Główna AK przeszła od nastawienia konkretnego i racjonalnego do emocjonalnego i irracjonalnego? Odpowiedzi i wyjaśnienia, do których zdołałem dotrzeć, znajdują się w umieszczonych w tej książce dziewięciu opracowaniach.”   źródło opisu: http://www.ltw.com.pl/?kategoria=Ostatnie%20nowo%B...(?) źródło okładki: http://www.ltw.com.pl/?kategoria=Ostatnie%20nowo%B...»

Szczegółowe informacje

isbn:9788375653687
wydawnictwo:LTW
data wydania:2014-01-01
liczba stron:224
język:polski
ocena:6.25

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!