Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki energia w materii czyli czlowiek

Energia w materii czyli...człowiek

Grzegorz Michniewicz

Czy Bóg istnieje? Jeśli tak, to dlaczego pozwala na to by ginęli niewinni? Dlaczego chorujemy i jaki jest cel nieuleczalnych chorób? Czy śmierć to koniec drogi, czy jedynie etap przejściowy? Kto może być zbawiony? To jedynie część pytań, z którymi boryka się człowiek od niepamiętnych czasów. Nawet teraz, w czasach naukowego racjonalizmu są one nadal aktualne. I nadal pozostają bez odpowiedzi... Autor stara się zmierzyć ze zmorą każdej zinstytucjonalizowanej wersji religii - z wątpliwościami wiernych i lukami, których świadomie nie chcą (lub nie potrafią) zapełnić przedstawiciele Kościoła, a które stają się bezpośrednią przyczyną owych wątpliwości. Strach i niepewność, którymi dotąd sankcjonowano wiarę i za pomocą których religia przez setki tysięcy lat utrzymywała wiernych w pokorze, obecnie przestały wystarczać. Zmieniły się czasy - zmienili się ludzie. Nie róbmy jednak błędu... Współczesny człowiek nadal CHCE WIERZYĆ, ale ZE ŚWIADOMOSCIĄ tego, w co wierzy. Z wykorzystaniem wolnej woli, którą to religia gwarantuje. Człowiek XXI wieku zadaje pytania i oczekuje odpowiedzi, wątpi - i ma nadzieję, że te wątpliwości zostaną rozwiane. Jeżeli nie znajduje odpowiedzi w religii, zaczyna szukać poza nią. Dla wszystkich poszukujących jest właśnie ta książka. Bez szablonów interpretacyjnych, bez gotowych formułek, którymi zamydla się oczy czytelnikowi, autor, sytuując się na pograniczu nauki chrześcijańskiej, rozstrzyga kwestie głęboko w mentalności Chrześcijanina zakorzenione - kwestie, które pozostawały dotąd nierozstrzygnięte. Książka składa się na swoistą księgę pytań i odpowiedzi, dzięki której można zrekonstruować nie tylko pewien wzorzec chrześcijańskiego postępowania, ale rozbudzając to, co w nas najlepsze, wzmocnić swoją wiarę i wkroczyć na ścieżkę Zbawienia. Nasze życie wobec ogromu Wszechświata wydaje się być jedynie energią uchwyconą na ułamek sekundy w materii. Ale jeżeli już dane było nam zaistnieć, to warto byłoby stać się przez ten ułamek sekundy kimś lepszym. Ta książka może jedynie w tym pomóc!  

Szczegółowe informacje

isbn:9788373773417
data wydania:2008-01-01
liczba stron:176
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!