Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki how much is enough money and the good life

How much is enough? Money and the good life

Robert Skidelsky, Edward Skidelsky

W 1930 r. wielki ekonomista Keynes przepowiadał, że w ciągu stulecia dochód będzie stabilnie rosnąć, ludzie zaspokoją swoje podstawowe potrzeby i nikt nie będzie musiał pracować więcej niż 15 godzin w tygodniu. Dlaczego okazało się, że nie miał racji? Robert i Edward Skidelsky argumentują, że bogactwo nie jest - lub też nie powinno być - celem samym w sobie, ale środkiem w drodze do 'dobrego życia'. Śledząc tę koncepcję od czasów Arystotelesa do współczesności, ukazują oni jak dalece obecny styl życia odbiegł od tego ideału. Odrzucają postulat, jakoby istniała jakakolwiek miara ludzkiego postępu, czy to PKB, czy indeks 'szczęścia'; w zamian opisują siedem elementów, które - jak twierdzą - składają się na poczucie dobrego życia oraz doktryny polityczne, które mogłyby te elementy wdrażać w życie. ROBERT SKIDELSKY jest emerytowanym profesorem Ekonomii Politycznej na Uniwersytecie w Warwick. Jego biografia Keynes'a zebrała liczne nagrody, min. nagrodę Lionela Gelbera oraz Nagrodę 'dla Stosunków Międzynarodowych', Rady Stosunków Międzynarodowych. EDWARD SKIDELSKY jest wykładowcą Wydziału Filozofii Uniwersytetu w Exeter. Publikuje regularnie na łamach New Statesman, Spectator oraz Prospect. Jego poprzednie książki, to min. The Conditions of Goodness oraz Ernst Cassirer: The Last Philosopher of Culture.   źródło opisu: https://www.penguin.co.uk/books/181049/how-much-is...(?) źródło okładki: https://www.penguin.co.uk/books/181049/how-much-is-enough/

Szczegółowe informacje

isbn:9780241953891
wydawnictwo:Penguin Books
data wydania:2013-01-01
liczba stron:245
język:angielski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!