Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki jak zintegrowanymi metodami walczyc z warroza

Jak zintegrowanymi metodami walczyć z warrozą

Eugeniusz Marciniak

Warroza nadal dziesiątkuje pszczele rodziny.Dzieje się tak mimo leczenia.Wiele wskazuje na to, że uodporniła asie na większość stosowanych dotąd leków. Nie miejsce i nie czas na to, aby analizować tego stanu przyczyny. W tej chwili ważne jest to , aby stosować takie metody zwalczania warrozy, aby były one skuteczne a równocześnie nie szkodziły pszczołom ani, tym bardziej, ludziom. Broszura zawiera zestaw metod , które te warunki spełniają,Na kolorowych zdjęciach i rysunkach pokazane jest, w jaki sposób daną metodę zastosować. Spis treści Wprowadzenie 3 Zestaw metod: 4 -biotechniczna -chemiczna z obecnością czerwiu -chemiczna bez obecności czerwiu Plan leczenia w ciągu roku (graficzny) 5 Metody diagnozowania: 6 -przy pomocy wkładki dennicowej 6 -przez płukanie 8 Ocena stopnia porażenia 9 Leczenie: 10 -metodą biotechniczną: wycinanie plastrów czerwiu trutowego 10 tworzenie odkładów z czerwiem krytym 12 ramka pracy z czerwiem otwartym 14 sztuczna rójka 16 -metodą chemiczną z obecnością czerwiu kwasem mrówkowym: *przy pomocy butelki 19 *przy pomocy wkładki: od góry; od dołu 25 -metodą chemiczną bez obecności czerwiu: kwasem szczawiowym (polewanie) kwasem mlekowym (opryskanie)   źródło opisu: Fundacja Pomocy Człowiekowi i Środowisku "Humana Divinis" źródło okładki: Fundacja Pomocy Człowiekowi i Środowisku "Humana Divinis"

Szczegółowe informacje

isbn:9788360152098
kategoria:poradniki
data wydania:2010-01-01
liczba stron:32
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!