Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki kochanek wielkiej niedzwiedzicy

Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy

Sergiusz Piasecki

"Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" to nie tylko zbeletryzowany dokument przemytniczo-przestępczych środowisk polsko-sowieckiego pogranicza z lat dwudziestych. To także - a może przede wszystkim - kreacja świata wartości prostych, uczuć gwałtownych i czystych, świata, który jego bohaterom zdaje się pełniejszy, głębszy, prawdziwszy i... moralnie jaśniejszy od świata normalnego. Dla narratora i bohatera powieści wartościami pierwszymi są wolność, koleżeństwo, solidarność i lojalność wobec przyjaciół. Jest on przemytnikiem, przestępcą i bandytą, a równocześnie stale tęskni do ideału, do świata pozbawionego zbrodni i kłamstwa, blichtru i łajdactwa. Jest amoralny i bezwzględny, a zarazem sentymentalny, pełen poświęcenia i oddania dla najbliższych mu osób. Do 1989 roku nazwiska Piaseckiego nie można było znaleźć w żadnym podręczniku, encyklopedii czy leksykonie literackim. Powodem była nieprzejednanie antykomunistyczna postawa pisarza wpisana także w treść jego utworów.   źródło opisu: Świat Książki, 1994 źródło okładki: zdjęcie autorskie

Szczegółowe informacje

isbn:83-7129-074-8
wydawnictwo:Świat Książki
data wydania:1994-01-01
liczba stron:446
język:polski
ocena:7.74

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!