Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki kundun dusza tybetu

Kundun - Dusza Tybetu

Mary Craig

Opowiadając historię naszej rodziny, Mary Craig odsłania część tragedii, jaka dotknęła nasz naród. Rozpoczyna od szczęśliwych dni w rodzinnym domu prostych rolników, po czym opisuje wielkie zmiany, jakie się dokonały gdy zostałem uznany za dalajlamę i wyruszyliśmy do Lhasy. Żałuję, iż te dobre czasy trwały tak krótko. Miałem zaledwie 15 lat, kiedy Chińczycy najechali na nasz kraj i był to pierwszy sygnał, że wkrótce nastanie kres tego sposobu życia, jaki znaliśmy. Stopniowo nasza beztroska postawa ustępowała miejsca napięciu i niepokojowi. Ostatecznie w 1959 roku ja i ci członkowie mojej najbliższej rodziny, którzy pozostali jeszcze w Tybecie, udaliśmy się do Indii na wygnanie  

Szczegółowe informacje

isbn:8371791380
data wydania:1999-01-01
liczba stron:457
język:polski
ocena:7.67

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!