Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okładka książki niewidzialny

Niewidzialny

Sygurd Wiśniowski

Opowieść grozy wykorzystująca motyw „cudownego wynalazku”. Hrabia Zbigniew Opaliński jest przykładem człowieka, który jest gotów poświęcić wszystko w imię na nauki: swój czas, majątek, a nawet życie i zdrowie. Angażuje się w eksperyment profesora Discolorisa, za sprawą którego stopniowo traci swoją materialną postać. Jaki finał znajdzie ta niesamowita historia? Nowela Niewidzialny ukazała się po raz pierwszy w 1881 roku na łamach „Kuriera Warszawskiego”, czyli 16 lat przed ukazaniem się Niewidzialnego człowieka H. G. Wellsa, powieści podejmującej ten sam motyw.   źródło opisu: http://www.chmuraczytania.pl/showbook.php?id=49#wiecej źródło okładki: google

Szczegółowe informacje

isbn:9788379043644
data wydania:2014-03-11
liczba stron:30
język:polski
ocena:7.5

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!