Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki pomiedzy kanaanem a izraelem geneza ludu biblijnego z perspektywy archeologii

Pomiędzy Kanaanem a Izraelem. Geneza Ludu Biblijnego z perspektywy archeologii

Michał E. Bieniada

System, według którego funkcjonowała większość państw Bliskiego Wschodu końca epoki brązu, był oparty na znacznej specjalizacji ekonomicznej. Umożliwiały ją powiązania międzynarodowe opierające się na ścisłej współpracy i pomocy. W systemie tym brakowało naturalnych proporcji pomiędzy potencjałem i populacją miasta, wsi. pasterstwa. Pojawiający się pod koniec późnego okresu epoki brązu kryzys międzynarodowy ujawnił, że takie rejony jak kraj Hetytów czy Lewant nie były ekonomicznie samowystarczalne. Fragment wstępu   źródło opisu: http://ksiegarnia.ah.edu.pl/ źródło okładki: http://ksiegarnia.ah.edu.pl/

Szczegółowe informacje

isbn:8389709775
kategoria:historia
data wydania:2006-01-01
liczba stron:306
język:polski
ocena:8.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!