Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki sztuka a kicz

Sztuka a kicz

Tomáš Kulka

Pierwsza książka z cyklu wydawniczego Biblioteki Galerii Miejskiej - Sztuka a kicz. Jej autorem jest jedna z czołowych postaci współczesnej estetyki – profesor i wykładowca w Katedrze Estetyki Uniwersytetu Karola w Pradze – Tomáš Kulka. W ramach cyklu wydawane będą książki z dziedziny teorii sztuki, kultury, krytyki artystycznej i estetyki. Cykl przewiduje wydawanie 3 książek rocznie. Problematyka kiczu podejmowana i obecna jest w różnych tekstach, przede wszystkim u Theodora Adorno, który przyczynił się do rozpropagowania samego pojęcia (w latach 30. XX w.), ale też u Susan Sontag (zwłaszcza w kontekście rewizjonistycznych ujęć związanych z pojęciem kampu). Rozważania o kiczu są jednak dla Kulki jedynie wehikułem do zarysowania znacznie szerszej teorii – dualistycznego podejścia do pytania o wartości artystyczne i estetyczne. [...] Niezwykle cenne u Kulki wydaje się bezpośrednie zaangażowanie w dzisiejsze fundamentalne spory, które rozgrywają się nie tylko w świecie estetyków, ale też twórców i krytyków sztuki. Co więcej, Kulka aplikuje swoją teorię nie tylko w odniesieniu do sztuk wizualnych, ale i innych dziedzin twórczości. prof. Beata Sierocka   źródło opisu: http://galeriamiejska.pl/sklep/o-wydawnictwach/000...(?) źródło okładki: Własne

Szczegółowe informacje

isbn:9788393559268
kategoria:sztuka
data wydania:2013-01-01
liczba stron:208
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!