Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki tu

TU

Jadwiga Malina Żądło

Poetka, posługując się charakterystyczną dla siebie metaforą i środkami wyrazu, w swojej liryce zwraca podmiotowość wykreowanej przezeń bohaterce, jak również stwarzanemu przez podmiot liryczny widzialnemu światu, nie obawiając się przywrócenia do łask szczególnego rodzaju poetyckiego wzruszenia. Piąty tomik wierszy pt. TU, czyli inaczej „Tutaj”, jest bowiem kontynuacją dotychczasowej poetyki Jadwigi Maliny i charakterystycznej dla tej poezji sytuacji lirycznej oraz zawartej w niej postawy. W trakcie lektury biograficzność tych wierszy staje się ich bardzo ważnym elementem. W postmodernistycznej dobie rozchwianego, „rozproszonego”, sfragmentaryzowanego, niestabilnego podmiotu poetka usiłuje bowiem powrócić w tym tomie do raju tradycyjnej, „twardej” i dobitnie przez nią sformułowanej tożsamości”. Z posłowia Stanisława Stabro   źródło opisu: www.sppkrakow.pl źródło okładki: www.sppkrakow.pl

Szczegółowe informacje

isbn:9788394288419
kategoria:poezja
data wydania:2015-01-01
język:polski
ocena:10.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!