Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki umiejetnosc rzadzenia i rozkazywania

Umiejętność rządzenia i rozkazywania

Jacek Woroniecki

Nie wystarcza o czynach myśleć, trzeba ich chcieć stanowczo i wytrwale, bez czego do ich sprawnego wykonania nigdy się nie dojdzie. Od tego prądu woli zależy zdolność do wzbudzania go w innych. Sama wymiana myśli nie może wystarczyć. Można się dowiedzieć ze słów, co ktoś myśli, a bynajmniej nie chcieć tego, czego on chce. To włączenie cudzej woli do prądu, który własną porusza, musi się posługiwać myślą i słowem, ale konieczne jest do tego coś więcej, mianowicie, udzielenie czegoś z tego prądu, który wolę ożywia. To znaczy właśnie „dać siłę rozkazem”   źródło opisu: Instytut Edukacji Narodowej 2001 źródło okładki: Instytut Edukacji Narodowej 2001

Szczegółowe informacje

isbn:8390869926
data wydania:2001-01-01
liczba stron:64
język:polski
ocena:7.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!