Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki zarys farmakognozji

Zarys farmakognozji

Bogusław Borkowski

Drugie wydanie podręcznika oddawane do rąk studentów farmacji ma nadal tytuł "Zarys farmakognozji" i stanowi pomoc dydaktyczną w zakresie farmakobotaniki [...]. Bilansuje najważniejsze dane odnoszące się do surowców zamieszczonych w farmakopei lub urzędowym spisie leków, lecz nie omawia wielu roślin i surowców bądź związków naturalnych stosowanych obecnie w terapii światowej i krajowej lub stanowiących potencjalne źródło nowych leków, czy modele przyszłych związków syntetycznych. W podręczniku znalazły się również najważniejsze surowce przyprawowe i użytkowe stanowiące przedmiot zainteresowań bromatologii.   źródło opisu: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1974 źródło okładki: Autorskie

Szczegółowe informacje

data wydania:1974-01-01
liczba stron:696
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!