Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki europa sredniowieczna

Europa średniowieczna

Donald Matthew

Książka jest przeglądem dziejów kultur i społeczeństw Europy, od rozpadu cesarstwa rzymskiego aż do odkrycia Ameryki pod koniec XV wieku.Znaczna bogato ilustrowana część książki została poświęcona rozwojowi cywilizacji, podzielonemu na grupy tematyczne obejmujące: kształtowanie się społeczeństwa miast i wsi oraz sztukę. Przedmiotem opisów jest nauka i medycyna, życie codzienne oraz struktura społeczna a także budownictwo katedr, muzyka oraz iluminowanie manuskryptów. Szczególną uwagę zwrócono na renesans karoliński, dzieje średniowiecznego Kościoła budownictwo zamków i wynalazek druku. Całość uzupełniono wspaniałymi, barwnymi zdjęciami oraz 64 mapami ułatwiającymi zrozumienie pozornie skomplikowanej polityki średniowiecza. Książka uzupełniona jest tablicami chronologicznymi, skorowidzem i indeksem, ułatwiającymi korzystanie z opracowania.   źródło opisu: Wydawnictwo Penta 1996 źródło okładki: Wydawnictwo Penta 1996

Szczegółowe informacje

isbn:8385440437
kategoria:historia
wydawnictwo:Penta
data wydania:1996-01-01
liczba stron:239
język:polski
ocena:7.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!