Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki klucz do oznaczania najpospolitszych mszakow i paprotnikow

Klucz do oznaczania najpospolitszych mszaków i paprotników

Bronisław Szafran

Celem tego klucza jest ułatwienie miłośnikom przyrody ojczystej, a przede wszystkim młodzieży szkolnej,zapoznania się z najpospolitszymi przedstawicielami gromady Rodniowców, a więc z mszakami i paprotnikami. Co się tyczy mszaków, to w czasach dzisiejszych liczyć się należy z tym, że wielu spośród pragnących poznać najważniejszych przedstawicieli naszej flory mchów nie będzie miało możności posługiwania się mikroskopem, lecz najwyżej lupą (jeżeli to możliwe, przynajmniej 10-krotnie powiększającą). Z tego powodu starałem się w kluczach dobierać cechy przede wszystkim morfologiczne, a więc pokrój, zabarwienie darni itd. Wykonalne to było naturalnie tylko dla mchów dużych. Ale i tu dla dokładniejszego obejrzenia np. komórek blaszki liściowej potrzebny jest mikroskop i dlatego poznanie mszaków bez mikroskopu jest, niestety, niewykonalne.   źródło opisu: Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1948 źródło okładki: Autorskie

Szczegółowe informacje

kategoria:flora i fauna
data wydania:1948-01-01
liczba stron:48
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!