Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okładka książki dzieje upraw i roślin leczniczych

Dzieje upraw i roślin leczniczych

Marian Nowiński

W „Dziejach upraw i roślin leczniczych" autor opisuje obecnie: — wszystkie gatunki roślin uwzględnione w farmakopeach polskich II, III i IV, zarówno pochodzenia krajowego, jak obcego; — ważniejsze gatunki roślin leczniczych polskich i obcych nie farmakopealnych, jednak stosowanych w lecznictwie oficynalnym allo- i homeopatycznym, a nawet ludowym; — ważniejsze gatunki roślin polskich i obcych obecnie w lecznictwie nie stosowanych, jednakże o tradycjach leczniczych i możliwościach powrotu na listę roślin farmakopealnych, a przynajmniej oficynalnych. Praca ta obejmuje łącznie opisy 533 gatunków naczyniowych roślin leczniczych. Autor zdaje sobie sprawę, że nie stanowi to kompletu roślin mających znaczenie w lecznictwie. Na objęcie wszystkich gatunków roślin-kormofitów, leczniczych przynajmniej potencjalnie, nie pozwoliły jednak rozmiary tej pracy.   źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 1983 źródło okładki: Autorskie

Szczegółowe informacje

isbn:8309006780
kategoria:flora i fauna
data wydania:1983-01-01
liczba stron:332
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!