Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki malzenstwo z rozsadku zydzi w spoleczenstwie dawnej rzeczypospolitej

Małżeństwo z rozsądku? Żydzi w społeczeństwie dawnej Rzeczypospolitej

Anna Michałowska-Mycielska, Marcin Wodziński

Niniejszy tom zawiera osiem artykułów poświęconych dziejom społeczności żydowskiej w Polsce od wieków średnich po pierwsze dekady stulecia XIX. Prace poruszają szeroki zakres zagadnień, od historii prawa i stosunków polityczno-społecznych, przez różne ujęcia historii idei, historii gospodarczej, historii instytucji autonomii żydowskiej i historii lokalnej, po studia z pogranicza dziejów idei i historii kultury politycznej oraz historii historiografii żydowskiej. To, co wszystkie je łączy, to wspólne zainteresowanie dziejami społeczności żydowskiej w Rzeczypospolitej w okresie nowożytnym.   źródło opisu: http://www.wuwr.com.pl/products/471.html źródło okładki: http://www.wuwr.com.pl/products/471.html

Szczegółowe informacje

isbn:9788322928486
kategoria:historia
data wydania:2014-01-01
liczba stron:157
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!