Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okładka książki rok 1945 w Łodzi

Rok 1945 w Łodzi

Joanna Żelazko

Rok 1945 był bez wątpienia szczególny dla wszystkich Polaków, bez względu na ich poglądy polityczne. Dla jednych oznaczał zdobycie władzy, dla innych kolejną okupację kraju, a dla pozostałych nadzieję na spokojniejszą niż dotychczas egzystencję i względną stabilizację. Choć schemat przejmowania władzy przez komunistów był w całym kraju podobny, opracowany w porozumieniu z Józefem Stalinem i realizowany we współpracy z sowieckim NKWD i Armią Czerwoną, to jednak każdy region Polski – również Łódź – miał w tym względzie swoją specyfikę. Książka ukazuje tworzenie struktur nowej władzy, związaną z tym walkę polityczną i zbrojną oraz odradzanie się życia społecznego i kulturalnego w regionie łódzkim w 1945 r. Stanowi zbiór referatów zaprezentowanych podczas konferencji naukowych w grudniu 2007 r. oraz czerwcu 2008 r., uzupełnionych materiałem ikonograficznym.   źródło opisu: http://www.ipn.gov.pl/pl/publikacje/ksiazki/12543,...(?) źródło okładki: http://www.ipn.gov.pl/pl/publikacje/ksiazki/12543,...»

Szczegółowe informacje

isbn:9788392582069
kategoria:historyczna
data wydania:2008-01-01
liczba stron:376
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!