Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki swiat jako labirynt maniera i mania w sztuce europejskiej w latach 1520 1650 i wspolczesnie

Świat jako labirynt. Maniera i mania w sztuce europejskiej w latach 1520-1650 i współcześnie

Gustav Hocke

Kiedy książka ukazała się po raz pierwszy w roku 1957, budziła sporo zastrzeżeń. Bulwersowało przede wszystkim nowe rozumienie pojęcia „manieryzm”. Hocke opisuje na konkretnych przykładach cechy charakterystyczne dla manieryzmu w sztuce, literaturze i życiu społecznym, między innymi: indywidualizm, skrajny subiektywizm, nieograniczoną fantazję, skłonność do deformacji, monstrualności, grozy. Tytuł książki jest metaforą, która przedstawia sposób ujmowania rzeczywistości przez manieryzm i manierystów.   źródło opisu: http://terytoria.com.pl źródło okładki: http://terytoria.com.pl

Szczegółowe informacje

isbn:838940527X
kategoria:sztuka
data wydania:2003-01-01
liczba stron:392
język:polski
ocena:8.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!